Gossip's girl world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gossip's girl world

Първият български РП форум посветен на Клюкарката
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Pure Night Club

Go down 
+4
Ник Еванс
Алис Грийн
Kristin Dalton
Алисън ДиЛорентис
8 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Алисън ДиЛорентис

Алисън ДиЛорентис


Брой мнения : 131
Join date : 09.11.2009
Age : 31
Местожителство : На Ла Пуш с Джейкъб =)))

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeВто Ное 10, 2009 10:56 pm

Отвън
Pure Night Club Las-vegas-pure
Pure Night Club Pureoutside
Pure Night Club Terrace3

Вътре
Pure Night Club Pure_1
Pure Night Club Martin_Pure3
Pure Night Club Purenightclubho3
Върнете се в началото Go down
Kristin Dalton

Kristin Dalton


Брой мнения : 60
Join date : 11.11.2009
Age : 27

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeПет Яну 01, 2010 9:16 pm

След целодневно обикаляне по бутици и кафенета с Алис решихме, че е време зжа заслужена "почивка" в някой клуб. Най-близо до местонахождението ни беше Пюр Найт Клуб. Лимузината спря пред клуба и шофьора отваряйки вратата ни подаде ръка за да слезем. Бяха се насъбрали много папараци като пчели на мед. С Алис решихме да се позабавляваме и позирахме минута-две пред тях, след което влязохме, аз облечена така, докато Алис предпочете лъскава рокля на Александър Уанг.
Върнете се в началото Go down
http://gossipgirlrpg.forummotion.com/index.htm
Алис Грийн

Алис Грийн


Брой мнения : 13
Join date : 15.12.2009

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeПет Яну 01, 2010 11:01 pm

Седнахме на бара и бармана дойде при нас.
- Две мартинита - казах с ангелска усмивка и той също се усмихна дяволито.
- Веднага - отговори той и се зае с питиетата ни.
- Виж ти кой е тук - казах, виждайки Ник и Марк на една маса, заобиколени от момичета.
Върнете се в началото Go down
Ник Еванс

Ник Еванс


Брой мнения : 38
Join date : 13.11.2009

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeЧет Яну 07, 2010 4:42 pm

- Добре виж сега миличка, никога не си била моя, осъзнаваш ли го? - момичето, което тази сутрин беше в леглото ми, а след това и в училище май се вкарваше в някви филми и си мислеше, че съм с нея, а аз дори името не й знаех.
- Беше просто една нощ. Хубава, но няма да се повтори! - очите й плъвнаха в сълзи, а ръката й се стрелна към лицето ми, преди да ме удари я хванах.
- Ако опиташ още веднъж ще ти стъжня живота, а сега чупка в кръста и дим да те няма... - усмихнах се арогантно, а тя дръпна ръката си и излезе бясно навън.
С Марк изгонихме останалите момичета около нас, защото едва помръдвахме и тогава забелязах Алис и Кристин...
- Хей Марк, хайде при тях... - подканих го аз и се изправих с чашата с уиски в ръка.
- Сериозно? Още ли спиш с Алис? - попита ме той, а аз вдигнах рамене многозначно и се приближихме към масата им.
- Хей красавице...и Алис. - поздравих ги аз.
Върнете се в началото Go down
Kristin Dalton

Kristin Dalton


Брой мнения : 60
Join date : 11.11.2009
Age : 27

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeЧет Яну 07, 2010 5:17 pm

Засмях се и сведох глава, но явно на Алис не й пукаше, тя се забавляваше.
- Кой е приятеля ти? - попитах заинтересувана
- Марк, Кристин, Крис, Марк - запозна ни той бързо и Марк пое ръката ми.
- Приятно ми е - казах и се усмихнах, мигайки на парцали. На Ник това май не му хареса, а точно това ми хареса на мен.
Върнете се в началото Go down
http://gossipgirlrpg.forummotion.com/index.htm
Ник Еванс

Ник Еванс


Брой мнения : 38
Join date : 13.11.2009

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeЧет Яну 07, 2010 5:22 pm

Прочистих си гърлото карайки Марк да ме погледне, а погледа ми изваше всичко, което трябва да знае и той го разбра. Отдръпна се от Крис и седна до Алис оставяйки едното празня място за мен. Настаних се между него и Крис и се подпрях на масата.
- Нещо за пиене? - попитах я и вдигнах ръка да повикам сервитьорката, а малко след това тя дойде.
- Едно мартини за дамата и две уискита. - поръчах й аз, Марк ме побутна и аз извъртях очи.
- Две мартинита. - тя кимна и се отдалечи. - Е какво става с теб? - попитах Крис.
Върнете се в началото Go down
Kristin Dalton

Kristin Dalton


Брой мнения : 60
Join date : 11.11.2009
Age : 27

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeЧет Яну 07, 2010 5:31 pm

- Добре съм - казах и отново се усмихнах. Видях, че Алис и Марк говореха и реших да не ги прекъсвам. Винаги, когато бях край Ник всичко изчезваше от главата ми. Не можех да се сетя и какво да кажа, защото мълчанието беше гадно.
- Какво му направи на онова момиче? Защо се държиш така? Не можеш ли да спиш поне с момичета, които със сигурност това не значи нищо? - не му се карах, просто ми бе любопитно. Отново се усмихнах и наклоних леко глава.
Върнете се в началото Go down
http://gossipgirlrpg.forummotion.com/index.htm
Ник Еванс

Ник Еванс


Брой мнения : 38
Join date : 13.11.2009

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeЧет Яну 07, 2010 6:03 pm

- Аз спя с такива момичета... - казах й аз и се обърнах към Алис. - Нали така Алис? - попитах я аз, а тя ми направи някаква странна физиономия и се обърна отново към Марк.
- Та, момичето си мислеше, че има нещо между нас, не знам заблуждаваше се нещо. - върнах се към разговора с Крис.
- Има го и този момент, е признавам не е първата, която се опита и да ме удари, но само една е успявала до сега... - допълних аз.
Върнете се в началото Go down
Kristin Dalton

Kristin Dalton


Брой мнения : 60
Join date : 11.11.2009
Age : 27

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeЧет Яну 07, 2010 6:13 pm

Повдигнах вежда.
 - Така ли? Коя е била? Разкажи ми за нея - подканих го и доизпих мартинито си. Отново погледа ми спря върху Алис и Марк, които си говореха и се усмихваха... и нещо ме навеждаше на мисълта, че няма да си тръгнем двете. Отново погледнах Ник и кръстосах крака, така че по-голямата част, да не кажа цялото ми бедро, остана голо.
Върнете се в началото Go down
http://gossipgirlrpg.forummotion.com/index.htm
Ник Еванс

Ник Еванс


Брой мнения : 38
Join date : 13.11.2009

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeЧет Яну 07, 2010 6:24 pm

Замълчах за малко преди да реша дали да й отговоря, при всички положения не беше тук мястото да говорим за това.
Изпих уискито си и се изправих оставяйки пари на масата.
- Хайде да се разходим и ще ти разкажа. - казах й аз подавайки й ръка.
Тя се позамисли за момент, но аз наклоних глава и й се усмихнах, а тя нямаше как да откаже. Малко след това тя пое ръката ми и се изправи, а аз потупах Марк по рамото.
- Пич, излизаме да се разходим ще се видим утре. - казах му аз и помахах на Алис.
С Крис излязохме и се насочихме към парка, докато вървяхме мълчах малко, но след това заговорих.
- Въпросното момиче е Алис. - казах й аз. - Тя е единствената, която беше наясно, че всичко е просто секс и при нея и при мен...знаеш ли ако махна всичките връзки, които съм имал с нея съм бил най-много пъти...т.е. най-дълго време...
Върнете се в началото Go down
Алис Грийн

Алис Грийн


Брой мнения : 13
Join date : 15.12.2009

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeЧет Яну 07, 2010 7:00 pm

- Какво имаш предвид? - попитах Марк, повдигайки вежда и плъзнах ръката си по крака му.
- Мисля, че знаеш какво точно имам предвид - отговори ми той и аз се засмях дяволито.
- Наистина ли? - попитах тихо, като се приближих до него и го целунах по врата.
Марк обви талията ми с ръката си и предложи:
- Хайде да си ходим - при което го погледнах предизвикателно, изправихме се и тръгнахме бързо към изхода.
Върнете се в началото Go down
Химена Монтез

Химена Монтез


Брой мнения : 43
Join date : 04.02.2010
Age : 28
Местожителство : слiiвен :]

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeСъб Мар 06, 2010 3:15 pm

Шофьорът спря пред Pure Night Club. Двете с Мер слязохме бавно от колата и влязохме в клуба. Още с влизането си набелязах няколко момчета. Усмихнах се доволно и се обърнах към Мер:
-Ще пием ли нещо Мер или веднага почваме с танците...
Мер не отговори. Обърнах се и видях, че тя не бе до мен... Огледах се и я видях. Беше до бара и говореше с няква позната. Тръгнах към бара проправяйки си път през тълпата. ... Най-сетне се добрах до бара. Мери седеше и си говореше с няква приятелка...
Върнете се в началото Go down
Мери Олбрайт

Мери Олбрайт


Брой мнения : 61
Join date : 24.12.2009

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeСъб Мар 06, 2010 4:09 pm

Щом видях Леша веднага отидох при нея.
-Леа-казвах й така ,,,просто изпусках ш-то.
-Мер!-каза изненадано тя.
-Как си?Какво правиш?-засипах я с въпроси.
Преди тя да отговори , Химена се появи.
-Ам нека ви запозная.Химена тове е Леша.
Двете ми приятелки протегнаха ръце и се запознаха.
Леа каза ...
Върнете се в началото Go down
Леша Монро

Леша Монро


Брой мнения : 22
Join date : 05.03.2010
Age : 30

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeСъб Мар 06, 2010 4:19 pm


Когато видях Мер останах много приятно изненадана.
Разпита ме , но не можах да и отговоря тъй като се запознах с
нейната и приятелка.
-Приятно ми е да се запознаем- казах аз на Химена.
-И на мен също- отвърна ми тя с красива , бяла усмивка на лице.

Върнете се в началото Go down
Химена Монтез

Химена Монтез


Брой мнения : 43
Join date : 04.02.2010
Age : 28
Местожителство : слiiвен :]

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeСъб Мар 06, 2010 4:41 pm

Оставих ги да си приказват и се отдалечих. Седнах на бара и изчаках барамана да дойде. След като дойде попита:
-Какво ще желаете?
Прехвърл;их на ум няколко питиета и се спрях на мартини.
-Едно мартини, моля. - усмихнах се мило и се загледах в танцуващите двойки. След около минута и половина получих питието си. Отпих доволно от мартинито и се замислих.
....
Върнете се в началото Go down
Мери Олбрайт

Мери Олбрайт


Брой мнения : 61
Join date : 24.12.2009

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeСъб Мар 06, 2010 5:08 pm

-Ела да отидем при Химена.-казах на Леа.
Тя се съгласи и отидохме на бара.
-Две мартинита-поръчах на бармана, който беше доста секси момче.Щом ми подаде мартинито взех маслинката на клечка и предисвикателно я лапнах като внимавах да не си размажа червилото а след това написах номара си на сметката и му я подадох ...
-Какво беше това , Мер?
-Нищо-засмях се на въпроса на Химена.
-Хайде да си намерим компания.-предложих аз.
Химена каза ...
Върнете се в началото Go down
Химена Монтез

Химена Монтез


Брой мнения : 43
Join date : 04.02.2010
Age : 28
Местожителство : слiiвен :]

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeСъб Мар 06, 2010 5:27 pm

Бях се загледала в момчето на отсрещната страна на бара, когато Мер ми закри гледката (Evil or Very Mad). Нацупих се и на един дъх глътнах остатъка от мартинито си. Облегнах се на бара и изчаках да видя до къде ще стигне Мер със свалките си. Барманът вярно си беше хубавичък.. ама чак пък и номера си да му даде. Гледах я мълчаливо как си говореше нещо с Леша. Не исках да се меся в разговорът им първо защото не бях в настроение, второ защото темата не ми хареса.
Оставих празната чаша и тръгнах кък изхода. Имах спешна нужда от цигари, а пък не ми се пушеше точно тук. ... Докато се опитвах да си проправя път през тълпата се блъснах в едно доста симпатично момче. Свдох поглед надоло и прошепнах:
- Ъм... Извинявам се - усетих как почнах да се изчервявам, но се опитах да не мисля сега за това.
В съсщия момент чух познат глас. Огледах се и видях Чад да се приближава към нас:
-Лукас ето къде си бил. Търсех те ... - той се ухили, но след като ме видя усмифката му стихна - Химена?!
Почувствах се гузно, след случката днес. Не че имах някаква вина, но..
-Ъм.. Здравей Чад. - поздравих го аз. После се обърнах към момчето в коет се блъснах и казах:
-Аз съм Химен - протегнах ръка и се усмихнах.
Той пое ръката ми и се усмихна:
-Лукас. Приято ми е.
Изчервих се отново и сведох глава. След като се поуспокойь казах:
-Ъм.. Ако искате елате при нас. - Чад ме погледна вапросително, след което добавих - С Мер и леша съм.
Върнете се в началото Go down
Люк Мъри

Люк Мъри


Брой мнения : 6
Join date : 10.03.2010
Age : 32

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeЧет Мар 11, 2010 9:23 pm


Когато влязох в клуба забелязах хиляди момичета от които поне половината се сетиха кой съм.
Загледах се в групичка от 3 момичета.Забелязах едно момиче с бяла блестящя усмивка. Отидох по-близо до нея
и поръчах два Манхатъна.Леко я погалих по ръката и я попитах за името и.Тъй като тя не ми объна внимание
дочих името от нейната приятелка казваше се Леша.Името и беше красиво като нея.Най-накрая тя ми обърна внимание ,
а другите две тръгнаха на някъде.Побутнах чашата към нея с нядеждятя ,че ще ми обърне внимание.Надявах се ,че ако се сети
кой съм ще имам предимство.
-Е сладурано аз съм Люк Мъри ! Нали се сещаш актьорът?
Върнете се в началото Go down
Леша Монро

Леша Монро


Брой мнения : 22
Join date : 05.03.2010
Age : 30

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeЧет Мар 11, 2010 9:38 pm


-Да и?
Направих се на недостъпна нямах намерение да се предам лесно.Седнах на бара както и той.Очевидно и той беше костелив орех.Беше като испитание кой ще се предаде първи.
-Виж-започнах аз- няма да се вържа с теб само защото си звезда.Ще се отнасям с теб както с всяко момче в този клуб.Съгласен?
-Какво ще е първото испитание ?
-Танцувай с мен.
Той ме погледна учудено като испих питието си на един дъх .
След това пое ръката ми и отидохме на подиума.
Върнете се в началото Go down
Люк Мъри

Люк Мъри


Брой мнения : 6
Join date : 10.03.2010
Age : 32

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeЧет Мар 11, 2010 9:50 pm


Поех ръката и , но не посмях да и кажа ,че не съм добър в танците.Но въпреки това протанцувах с нея.Изглеждаше ми лесно.
Когато я зявъртях някой разля коктейла си върху нея.Тя много се разтрои.Започна да плаче ,а останалите се изсмяха.Изтича до бара и взе салфетка опитвайки се да се избърше.Аз застанах до нея засрамен от непохатвеноста си и се опитах да я закрия дакято смеха отихне.Мислех ,че ще ме шамароса но въпреки това обвих ръце около нея.
-Искаш ли да излезем оттук лимозината ми е навън?
Върнете се в началото Go down
Леша Монро

Леша Монро


Брой мнения : 22
Join date : 05.03.2010
Age : 30

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeЧет Мар 11, 2010 9:58 pm

-Моля те , нека е по-бързо умирам от срам!
-Добре но накъде?-попита той.
Замислих точно сега имаше малко
места на които да ми се ходи.
-Ох дай към нас немога да си гледам бялята рокля наполовина в зелено.
Той ме хвана за кръста и излзохме навън.
Върнете се в началото Go down
Мери Олбрайт

Мери Олбрайт


Брой мнения : 61
Join date : 24.12.2009

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeЧет Мар 18, 2010 9:30 pm

... Леша отиде да танцува с някакъв ,а след това ги видях да излизат от клуба ...
Останах сама на бара.Продължих да си пия мартинито като не свалях поглед от бармана ...Той също не спря да ме разсъблича с поглед.Започнах да въртя един кичур коса между пръстите си с перфектен маникюр.
-Мер!-извика някой зад мен и аз се обърнах да видя кой е.Беше Химена с някакво яко момче и ...Чад!
-Химена къде беше?Остави ме сама!Леше си тръгна с един и ти ли идваш да ми кажеш ,че тръгваш?
-Не.Виж водя и компания.-засмя се тя.
-Хей ,Мер!-каза Чад.
-Хей!-зарадвах се ,че е тук, но нямах намерение да флиртувам с него.Бях се отказала се опитвам да му бъда повече от приятелка .. след случилото се в имението ...
Върнете се в началото Go down
Химена Монтез

Химена Монтез


Брой мнения : 43
Join date : 04.02.2010
Age : 28
Местожителство : слiiвен :]

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeВто Мар 23, 2010 10:12 am

Забелязах начина по който Мер гледаше Чад - едновременно с надежда и с болка... Явно си мислеше за случката в имението... Внезапно телефонът ми иззвъня и прекъсна мислите ми. Затършувах из чантата си в опит да го открия, но накрая се принудих да изсипя половината "пълнеж" на бара. КОгато най-после се докопах до него забелязах, че имам 3 пропуснати разговора и два смс-а. С досада останових, че всичко това бе дело на Крис. Прочетох ги набързо и се обърнах към Мер:
-Брат ти ми лази по нервите. - процедих през зъби. Бях бясна. Опитах се да се поуспокоя и добавих, отправяйки предизвикателен поглед към Лукас - На някой да му се танцува?
Не ми се стоеше на едно място... Пък и ми се искаше да оставя Чад и Мер на саме. Мисля че имаха за какво да си поговорят. ЛУкас, явно разбрал намека ми, се усмихна мило и протегна ръка:
-Да вървим.
Усмихнах се и поех ръката му. После се обърнах към Мер и й намигнах. Тя ме изгледа леко ядосано, но после се усмихна.
С Лукас тръгнахме към дансинга в неловко мълчание. Мразех тези моменти, за това се опитах да намеря тема за разговор, но си нямах ни най-малка представа за какво може да говорим, при положение че се познавахме от едва половин час.
Върнете се в началото Go down
Мери Олбрайт

Мери Олбрайт


Брой мнения : 61
Join date : 24.12.2009

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeСъб Мар 27, 2010 6:59 pm

Докато гледах как Лукас и Химена се отдалечават към дансинага се опитах да запазя спокойствие.Поръчах поредния коктейл и се отпуснах на стола.Чад седна до мен без да каже и дума.Щом питието ми беше готово бармана каза:
-Красавице, коктейла ви.
-Мерси.-казах и се усмихнах чаровно.
-Мер!?-горчиво каза Чад.
-Да?-направих се на изненадана-Какво има?
-Нищо.
-Окей-ухилих се ,макар ,че ми идеше да се разплача.
-Свършвам работа след 15 минути.-информира ме сладкия барман.
-Супер ,имам време за още едно питие.
-А за вас?-обърна се той към Чад.
-Нещо много силно.
Помълчахме малко след това той каза..
-Какво ще правиш след 10 минути?С него ли мислиш да прекараш ноща?
-Какво!?
-Чу ме ,Мер!Отговори ми!
-Не съм длъжна да ти отговарям!
Той започна да казва нещо ,но тогава се появиха Химена и Лукас ....
Върнете се в началото Go down
Химена Монтез

Химена Монтез


Брой мнения : 43
Join date : 04.02.2010
Age : 28
Местожителство : слiiвен :]

Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitimeСъб Мар 27, 2010 7:50 pm

Всичко беше перфектно - танци, флирт, ала-бала. Лукас бе просто невероятен и почти бях забравила за Крис. ... Вървеше любимата ми песен и нямах никакво намерение да спирам с танците ... Поне не и докато видях, че Мер и Чад май се караха. Придърпах Лукас към себе си и прокарах пръст по устните му:
-Ще трябва да си почитен малко. - обгърнах силното му тяло и се усмихнах. Явно това му бе харесало и той обви ръце около кръста ми и ме притъсна към себе си.
Останахме така около минута. Взирах се в красивите му очи и честно казано ми се искаше да бяхме сами. Но не винаги става това което искаме. Отскубнах се от прегрътката му, хванах го за ръката и тръгнах към бара.
Явно забелязали, че ние идваме, Чад и Мер прекъснаха разговорът си. Погледнах ги. По лицата им се четеше едновременно раздразнение и облекчение. Явно разговорът не утиваше на добро. Поседяхме без никой да каже нищо. Мер следеше с очи бармана. Чад не сваляше очи от нея. А ние с Лукас се бяхме сгушили един в друг. Не издържах и проговорих:
-Хайде де кажете нещо.... Какво ви става на всички? ....
-Просто не ни се говори - процеди през зъби Мер.
-Лукас, явно съм излишен тук - каза Чад и хвърли тъжен поглед към Мер
Седях и го гледах как се наддига от стола, а Мер дори не си направи трода да го погледне. За бога! Знаех че е луда по него. Че би дала всичко, за да го задържи до себе си ... Или поне беше така до преди днескашния скадал...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Pure Night Club Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Pure Night Club   Pure Night Club Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Pure Night Club
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Marquee Night Club
» Club Tryst
» Club Opera
» Club Vanilla
» Coffee Club "New York"

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Gossip's girl world :: Ню Йорк :: Из Ню Йорк-
Идете на: